Домени

Російський видавець та журнал Forbes залишився без свого домену

Домен Forbes.ru залишився у власності туристичної компанії «Лендмарк ВІП сервіс». Так ухвалив Дев’ятий арбітражний апеляційний суд, скасувавши рішення першої інстанції, за яким домен переходив видавничому дому «Аксель Шпрінгер Russia» та Forbes Media LLC, повідомляють «Ведомости». І всесвітня популярність торгової марки та бренду Forbes не допомогла Видавцеві відстояти свої права.

Наприкінці 2009 року Арбітражний суд Москви присудив видавничому дому найбільшу компенсацію за порушення прав на торгову марку в Інтернеті за всю судову практику в Росії – $300 тис. (близько 9 млн руб. за курсом ЦП на день винесення рішення). Компенсація була розрахована відповідно до ст. 1515 Цивільного кодексу, яка передбачає, що розмір компенсації має дорівнювати дворазовій вартості права використання товарного знака за порівнянних обставин або дворазовій вартості контрафактних товарів. Але «Лендмарк ВІП сервіс» не став виплачувати компенсацію та подав апеляцію.

Вирок суду.
Агентство кілька років використало домен Forbes.ru для просування новорічних круїзів в Антарктиду, вказуючи на сайті, що англійський натураліст і професор фізики Джеймс Девід Форбес (1809-1868) прославився дослідженнями з освіти льодовиків. “Тепер ми оновимо інформацію і будемо використовувати домен далі”, – говорить гендиректор турагентства Юрій Галустов.
Раніше Галустов говорив, що слово Forbes компанія «використовувала без злого наміру» і віддала б видавничому дому після компенсації витрат. Гендиректор «Аксель Шпрінгер Russia» Регіна фон Флеммінг заявила, що видавничий будинок майже напевно подаватиме касацію на винесене апеляційним судом рішення: «Це наш товарний знак, для нас це принципове питання».

Домен Forbes.
У російського Forbes довгий час не було інтернет-версії, власний сайт журналу за адресою ForbesRussia.ru був запущений тільки в листопаді 2009 року. За словами шеф-редактора ForbesRussia.ru Григорія Пунанова, зараз відвідуваність сайту складає 70-80 тис. унікальних відвідувачів на добу.

Аватар
Follow Me:

Related Posts