Патенти

Спробуємо зробити винахід на велосипед, але поки що – тільки в Україні

 Вважається, перший відомий велосипед показав граф де Sivrac. То був справжній винахід у повному розумінні цього слова.У далекому 1791 року граф був помічений їздить на  деякому двоколісному «дерев’яному коні» в саду Пале-Рояль у Парижі. Спочатку машина навіть називалася інакше. Та й сама конструкція була ще далекою від досконалості. Так як, як такого, не було навіть керма для зміни напрямку руху.

Потрібен патент на винахід?
Зателефонуйте Патентному повіреному 073 159 98 99

А у пра-пра-велосипеда було тільки два жорстко прикріплених до рами колеса. Тож навряд чи такою конструкцією керувати було великим задоволенням. Для того, щоб змінити напрям руху пра-велосипеда, необхідно було підняти, перетягнути, або стрибнути переднім колесом в якусь сторону.
У 1793 році назва дерев’яного коня була змінена на velocifere, від чого й пішла назва велосипед. Досить швидко ці незграбні машини стали дуже популярними серед спортивних механізмів. Та серед тих, хто бажав отримати патент на такий транспортний засіб. Особливо багато шанувальників велосипеда наприкінці 18 століття було в Парижі. Велосипедні клуби були створені та поширилися вздовж усіх Єлисейських Полів.

Про реальні патенти на винахід та корисну модель.
Патент на винахід США №59915.
На сайті United States Patent and Trademark Office є згадка про патент США №59915. Ну що сказати? Пра-дідусь був дуже близький до наших двоколісних братів!)
Звісно ж, Україна зі своїм 1991-м роком народження — це не США. Та й приказка «Навіщо винаходити велосипед?» — жива у нас і до сьогодні… Але питання: «А чи винаходять велосипед в Україні сьогодні?» видався досить цікавим. Спробуємо знайти відповідь.

Українські патенти.
У мережі у вільному доступі є база «Винаходи (корисні моделі) в Україні». Зайдемо та подивимося, що там цікавого винайшли українці?
Всього зі словом “велосипед*” у назві патенту в Україні було видано станом на 27.10.2010 року 66 патентів. Але власне «велосипедів» виявилося трохи менше третини — всього 21 патент. Найцікавішою мені видалася назва «АКАДЕМІЧНИЙ ВЕЛОСИПЕД» (укр.). Це чинний патент України на винахід № 97654. Тому загляньмо, а що там у формулі?

Патент України на велосипед.
Велосипед, має переднє колесо в передній вилці, стрижень якої та кермо з’єднані з можливістю обертання з рамою, в якій встановлено заднє колесо, сидіння, з’єднані з віссю каретки приводу кривошипу з педалями, що відрізняється тим, що в напрямну рами встановлений з можливістю переміщення повзун сидіння, кривошипи довжиною від 20 см до 50 см паралельні та спрямовані в один бік, педалі мають засоби кріплення ніг.
Ну, що тут скажеш? Цікаве рішення. Ось тільки чи випустить його хтось у заводських умовах? А це вже найболючіше і сумне питання в патентній справі.

А що винахідник?
Цікаво може бути ще й те, що винахідник із Білорусії. І патент — міжнародний. Ну і кажучи в рефераті про сутність винаходу, автор його зазначив, що “Велосипед приводиться в дію циклічними рухами рук, ніг, спини та черевного преса, при яких за один цикл педалі роблять без мертвих точок один оберт навколо осі каретки”.

 

© К.І.В, 2010

Аватар
Follow Me:

Related Posts