Патенти

Патент на винахід українського винахідника потрібен лише за кордоном

За останні 15 років Укрпатент провів експертизу, а Держдепартамент видав 90 тисяч патентів на винаходи. А скільки реалізовано такого, що має патент на винахід реалізовано? Усього 20 винахідників змогли втілити свої проєкти у життя. На думку Миколи Паладія, голови Державного департаменту інтелектуальної власності, рівень українських винаходів та патентів високий, але українські Кулібіни з одного боку, не вміють їх належним чином презентувати свої нові технічні рішення у зацікавленій аудиторії. А з іншого — держава відмовляється їм у цьому допомогти через відсутність грошей. А ще — український бізнес та винахідники не мають тісного контакту. Тому патент на винахід в Україні на сьогодні це лише потіха для рамочки на стіну.

«У США та країнах Євросоюзу, коли людина хоче отримати патент, вона прораховує все до дрібниць, і тільки тоді йде до професіонала, щоб правильно оформити документи. В Україні такої схеми не існує», — розповіла Кореспонденту Наталія Петрова, начальник відділення експертизи департаменту.

Проте, останнім часом у країні щорічно реєструється понад 10 тисяч патентів на винахід. Найчастіше в галузі медицини, хімії, сільського господарства та машинобудування. Про інтелектуальний потенціал українців чули іноземці, але вони не поспішають вкладати в нього гідні кошти, а вважають за краще отримувати ідеї за безцінь, пише видання.

«Вчених запрошують за кордон нібито почитати доповідь, а насправді просять розкрити суть винаходу за мінімальні гроші. Але наші винахідники навіть цьому раді, тому що мають на меті — заробити хоч якусь копійку», — розповів Кореспонденту Паладій.

Так пару років тому Микола Осауленко, академік Національної академії наук, продав компанії Samsung два патенти на винахід стосовно технології для телевізора з низьким рівнем випромінювання. Так, його розробки в кілька разів зменшують шкідливе випромінювання і знижують собівартість телевізора на 30%. Обидва винаходи Осауленка в Україні виявилися не потрібними.

 

Патентування винаходу за кордоном. Наші винахідники часто прагнуть захистити свої винаходи за кордоном. Вважається (у чому ми сумніваємося!), Що отримання патенту на винахід за кордоном відкриває безліч можливостей. Але процес патентування в іншій країні буде складним і вимагає ретельної підготовки, так і чималих витрат. Важливо враховувати особливості патентного законодавства кожної країни та міжнародні угоди, такі як Договір про патентну кооперацію (PCT). Одним з ключових кроків є проведення патентного пошуку на базі PCT, щоб переконатися, що винахід дійсно новий і не порушує патенти. Після цього слідує підготовка патентної заявки. Важливо також правильно вибрати країни для подання заявки, виходячи з потенційних ринків та стратегічних цілей.
Українські винахідники можуть скористатися послугами патентних повірених, які допоможуть з підготовкою та поданням заявки.
Отримання патенту там є дорогий крок. Рекомендуємо ретельно розрахувати свої сили.

🙂

© Патентний повірений Кондратюк І.В.

P.S. Наводимо також цікавий патент Миколи Осауленко. Це Патент на винахід № 95710. Його Формула така:
Спосіб форсованої гри в шахи, при реалізації якого на шахівниці виконують послідовні ходи білими та чорними фігурами: королями, ферзями, турами, слонами, конями і пішаками без взяття або із взяттям атакованих фігур, який відрізняється тим, що рокіровку виконують
переміщенням білої тури до короля, причому при короткій рокіровці короля туру переміщують з правого кутового поля h1 на поле f1, король переставляється через туру вправо на поле g1, a при довгій рокіровці короля з лівого бокового поля а1 переміщують на поле d1, король переставляється через білу туру вліво на поле с1, а при короткій рокіровці  чорного короля чорну туру переміщують з початкової позиції h8 до чорного короля, король переставляється через туру вліво на поле g8, а при довгій рокіровці чорного короля чорну туру переміщують з початкової позиції а8 до короля, король переставляється через туру
вправо на поле с8.

Аватар
Follow Me:

Related Posts