Штрих-код

Цікава інформація про штрих-коди – смугастий світ товарної ідентифікації

Штрих-коди — це дивовижний винахід, який дозволяє ідентифікувати та відстежувати товари по всьому світу. Ось кілька цікавих фактів про штрих-коди, які ви, можливо, не знали:

• Перший товар зі штрих-кодом, який був проданий у магазині, була упаковка жувальної гумки Wrigley JucyFruit. А відбулось це  26 червня 1974. Ця упаковка тепер знаходиться в Музеї американської історії Смітсонівського інституту.

Як зареєструвати штрих-код?
Зателефонуйте Патентному повіреному 073 159 98 99

• Штрих-коди можуть бути не лише чорно-білими, а й кольоровими. Компанія Microsoft розробила стандарт Microsoft Tag, який використовує кольорові точки для кодування даних. Ці точки можна нанести на зображення, щоб створити картинку, що містить інформацію

• Штрих-коди можуть бути не тільки одновимірними, а й двовимірними. Одним з найпопулярніших видів двовимірних штрих-кодів є QR-код, який може зберігати до 3 Кбайт інформації. Ідея QR-коду була натхненна грою судоку.

• Штрих-коди можуть бути не лише прямокутними, а й круглими. Перші штрих-коди були круглими, щоб зменшити помилки при зчитуванні та дозволити підносити етикетку до сканера під будь-яким кутом.

• Штрих-коди можуть бути не лише нудними, а й креативними. Деякі дизайнери примудряються перетворювати штрих-коди на справжні витвори мистецтва, не погіршуючи при цьому їх читаність. Цей напрямок у дизайні упаковок називається “Barcode art”.

Смугастий світ товарної ідентифікації є дивним та безмежним. Як і товари з цим позначенням.

По матеріалам мережевих видань, © Патентний повірений Кондратюк, 2023

Аватар
Follow Me:

Related Posts