Закони

Еврокомиссия планирует смягчить законы об авторских правах

Європейська комісія на початку 2010 року запропонувала колективним товариствам авторів та композиторів прокоментувати запропоновані нею нові правила, які послаблюють діючі територіальні обмеження на реєстрацію онлайнового, супутникового та кабельного мовлення музики. Про це повідомляє Reuters.

У лютому минулого 2009 року регулюючі органи ЄС оштрафували міжнародну конфедерацію авторів та композиторів (CISAC), вважаючи, що введені їй територіальні обмеження на трансляцію музики через інтернет, а також супутникові та кабельні радіостанції перешкоджають нормальній конкуренції.

CISAC контролює 18 колективних товариств збору авторських відрахувань у 30 країнах Європейського Союзу. У відповідь на вимоги Комісії організація запропонувала внести зміни до контракту, який регулює 95 відсотків копірайтного ліцензування до ЄС. Зокрема, вона запропонувала дозволяти авторам та композиторам передавати свої права будь-якому колективному суспільству збору роялті, а не лише тому, що перебуває у їхній країні. Представники конфедерації заявили, що менш суворі територіальні обмеження позбавлять мовників від купівлі ліцензій, що поширюються лише на територію, де знаходиться місцеве колективне товариство збору ліцензійних відрахувань.

© Переклад К.І.В., 2010

Аватар
Follow Me:

Related Posts