Закони

Цікаві особливості законодавства про Авторські права у різних країнах

В останні роки проблема захисту авторських прав досить гостро постає у багатьох країнах світу. Так, наприклад, у Британії тепер звичайний громадянин може не зуміти надрукувати у фотолабораторіях фотографії із зображенням самого себе. За умови, звичайно, якщо тільки вони зроблені так якісно, ​​начебто відзняті професійним фотографом. У цьому випадку потрібний офіційний дозвіл у письмовій формі від цього фотографа. Адже, саме він має права на Ваші знімки. І надрукувавши фотографії без дозволу правовласника, фотолабораторія порушить авторські права фотографа.

Як зареєструвати авторські права чи торгову марку?
Зателефонуйте Патентному повіреному 073 159 98 99

Одна з мешканок Британії вже потрапила до курйозної ситуації, коли подруга – професійний фотограф зробила кілька десятків її фотографій. Дівчина з особистими знімками вирушила до фотолабораторії, щоб їх надрукувати. Їй відмовили у пресі через відсутність письмового дозволу від правовласника. Молоду дівчину ще й звинуватили у крадіжці фотографій.
Наступного дня подруги прийшли в даний сервіс – центру друку фотографій вже вдвох. Але і це не допомогло, персонал вимагав письмового дозволу на спеціальному бланку, зразків якого дівчат просто не мали. Лише після висвітлення у ЗМІ цієї проблеми дівчатам дозволили надрукувати знімки без письмового документа. А керівництву сервіс – центру довелося публічно вибачитися перед обома подругами. Адже дівчата цілком мали право звернутися до суду на керівництво фотолабораторії щодо утиску їхніх прав.

Справді, часом захищаючи права одних, можна порушити законне право інших громадян. Такими є нові закони Британії.

© Патентний повірений Кондратюк, 2010

Related Posts