Авторське право

Авторскьке право та штучний інтелект Bing

  Дивний світ, в який на повній швидкості вже завітав штучний інтелект (скорочено – ШІ), крім інших викликів,  зіштовхується з такою правовою категорією, як авторське право. Сучасність створює нові виклики та ставить нові запитання. Питання щодо належності авторських прав на ті літературні та художні твори, на музику та комп’ютерні програми тощо, які створив штучний інтелект-  досі не має законодавчого вирішення.
Ось, наприклад, вчора Bing запропонував нам деякі рецепти. Тому у нас постало цікаве питання: а кому належить авторське право на них? Компанії Microsoft? А якщо контент від Bing (наприклад, той самий опис рецепту) буде розширено іншим Співавтором? То хто у такому випадку є власником авторських прав? Та ще цікавіше, якщо Співавтору знадобиться реєстрація авторських прав, то тоді як діяти?)  Ми вважаємо, що є над чим замислитися правникам та законотворцям!

Як зареєструвати Авторські права?
Зателефонуйте Патентному повіреному
073 159 98 99

  Нижче ми наведемо діалог та самі рецепти, які надав нам штучний інтелект:

  Доброго дня, це Bing. Я можу допомогти вам створити новий смак морозива. Ось кілька ідей, які я вигадав:

Морозиво з карамеллю та солоними горішками. Це солодке та солоне поєднання, яке може порадувати любителів карамелі. Ви можете додати шматочки карамелі або солоної карамелі в основу морозива, а також посипати зверху солоними горішками, такими як арахіс, фісташки або мигдаль.

Морозиво з чорницею та лавандою. Це ароматне та квіткове поєднання, яке може заспокоїти ваші почуття. Ви можете додати свіжі або заморожені чорниці в основу морозива, а також додати трохи сушеної лаванди або лавандового екстракту для надання смаку та аромату.

Морозиво з шоколадом та чилі. Це гостре та шоколадне поєднання, яке може розігріти вас у холодний день. Ви можете додати тертий темний шоколад або какао-порошок в основу морозива, а також додати трохи чилі-перцю або чилі-порошку для надання гостроти та пікантності.

  Сподіваюся, вам сподобаються ці ідеї. Смачного!

  Ось така сучасна та досить несподівана реальність. Тому є запитання, яке саме зараз потребує відповіді: а реєстрація авторського права Співавторів яким чином може буде здійснена?

Наша думка про АП та ШІ

Тема штучного інтелекту та авторського права – це дуже актуальне та складне питання, яке потребує глибокого аналізу та регулювання. За результатами нашого пошуку в Законодавстві України можна сказати наступне.

1. В Україні законодавство не визнає автором ШІ та не охороняє авторським правом об’єкти, згенеровані ШІ. Це відбувається тому, що згідно до законодавства України  необхідною умовою виникнення авторського права є відповідність критерію оригінальності твору. Але оригінальність твору вже законодавством пов’язується з людиною-автором та реалізацією творчого задуму. Тому, наприклад, реєстрація авторских прав на музику, яка створена штучним інтелектом на себе буде такою, що не відповідає нормам Закону “Про авторське право та суміжні права”. Але. Але Свідоцтво прав Автора ви отримаєте. Бо хто буде перевіряти авторство? Ніхто.

2. Також схожа ситуація у  США. Як пише американська Hollywoodreporter, суд у США постановив, що роботи, створені штучним інтелектом, не можуть підпадати під дію закону про захист авторських прав. Однак це не означає, що такі роботи не можуть порушувати авторські права інших осіб, якщо вони базуються на їхніх творах або використовують їхні елементи. Якщо ви хочете зареєструвати авторські права на свої співавторські роботи, які створені за допомогою ШІ, то вам слід звернутися до Патентного повіреного або досвідченого Адвоката, який спеціалізується на цьому напрямку. Вони можуть допомогти вам визначити, чи мають ваші роботи достатню оригінальність та індивідуальність, щоб бути захищені авторським правом. Ми також можемо порадити вам про процедуру реєстрації та захисту ваших АП.

Ми сподіваємося, що вище наведена інформація буде корисною для вас. Готові надавати вам юридичних консультації щодо реєстрації авторського права.

© Патентний повірений Кондратюк, 2023

Аватар
Follow Me:

Related Posts