Домени

Домен UA з 31 січня 2011 року закриває інформацію про власників доменів

З початку 2011 року ТОВ «Хостмайстер», яке є Адміністратором домену UA, припиняє відкритий доступ до відомостей про фізичних осіб, які містяться в записах nick-handle та можуть ідентифікувати власника домену. Про це повідомляє пресслужба компанії.

В Україні послуги реєстрації домену і так складні. Оскільки правила про домен вимагають реєстрації торгової марки до отримання домену. Тепер до них додається і закритість інформації про власників домену. Хоча знаючи торгову марку — не важко знайти власника доменного імені.

Потрібна Торгова марка та Домен UA?
Зателефонуйте Патентному повіреному 073 159 98 99

Таке рішення Адміністратора домену UA обумовлено тим, що воно спричинене вимогами Закону України «Про захист персональних даних», який набрав чинності з 1 січня 2011 року. Відповідно до цього закону ТОВ «Хостмайстер» з 31 січня 2011 р. за запитами whois та іншими не авторизованими запитами до доменів та об’єктів бази UANIC, в яких є дані фізичних осіб, надаватиметься така інформація: whois nmf-uanic; nic-handle: NMF-UANIC; remark: Whois privacy protection service; mnt-by: NONE; source: UANIC.

Таке рішення Адміністратора домену UA обумовлено тим, що воно спричинене вимогами Закону України «Про захист персональних даних», який набрав чинності з 1 січня 2011 року. Відповідно до цього закону ТОВ «Хостмайстер» з 31 січня 2011 р. за запитами whois та іншими неавторизованими запитами до доменів та об’єктів бази UANIC, в яких є дані фізичних осіб, надаватиметься така інформація: whois nmf-uanic; nic-handle: NMF-UANIC; remark: Whois privacy protection service; mnt-by: NONE; source: UANIC.

При зверненні до кожної з поданих таким чином e-mail адрес буде здійснюватися перенаправлення пошти на приховану реальну адресу, вказану в nick-handle. Для нових записів nick-handle, а також при зміні поля e-mail у вже існуючих nick-handle оновлення адреси буде відбуватися протягом однієї години.

Раніше на запит Whois за доменом UA надавалася інформація про ім’я зареєстрованого користувача, інформація про місце проживання, інформація про номер контактного телефону та інформація чинної електронної адреси.

Зазначені зміни у форматі публічного подання інформації у домені UA пов’язані з тим, що Закон України забороняє передавати третім особам персональні дані фізичних осіб без згоди останніх. Відповідно до вимог Закону форма відповіді на запит до сервісу WHOIS не міститиме персональних даних фізичних осіб. Це не стосується контактних даних юридичних осіб, тобто тих, у записах яких використовується поле організації.

“Хостмайстер” зазначає, що контактну інформацію фізичних осіб необхідно буде захистити всім, хто пов’язаний з обробкою персональних даних.

Зазвичай в Інтернеті для всіх доменних зон інформація про реєстратора та власника домену є публічною.

Аватар
Follow Me:

Related Posts