Суди

Скандал щодо реєстрації домену google.ua та позиція компанії Гоу Огле стосовно цього домену

Верховний господарський суд України частково задовольнив касаційну скаргу ТОВ «Гоу Огле» про скасування реєстрації доменного імені google.ua. Своїм рішенням суд змінив рішення Господарського суду міста Києва від 3 лютого 2009 року, скасувавши пункт 3 цього рішення, який зобов’язав ТОВ “Хостмастер” як адміністратора доменної зони UA скасувати делегування доменного імені google.ua ТОВ «Гоу Огле».

Таким чином, Верховний господарський суд України підтвердив, що делегування доменного імені в доменній зоні .UA може бути скасовано за проханням реєстранта.

Потрібна реєстрація домену UA?
Зателефонуйте Патентному повіреному 073 159 98 99

Довідка
Згідно з чинними Правилами домену UA, доменні імена в цій доменній зоні делегуються власникам прав на відповідні торговельні марки (словесні знаки для товарів і послуг), а також на торговельні марки, зареєстровані за Мадридською системою. Таким чином, для реєстрації домену в зоні .UA необхідна наявність Свідоцтва України на знак для товарів і послуг, виданого уповноваженим держорганом (Держпатентом).

За словами представника компанії «Гоу Огле» Михайла Аратозова, “спір, започаткований американською корпорацією Google Inc., повернувся в правові межи та тепер стосується не заперечення факту законності реєстрації домену google.ua, а стосується торговельної марки “Гоу Огле”, за якою зареєстрований цей домен. Верховний господарський суд України не дав американській корпорації можливості руйнувати існуючу вже десятиріччя і нормально працюючу систему реєстрації національних доменів”.

“В Україні сьогодні існує чіткий і зрозумілий алгоритм того як законний власник торговельної марки може отримати домен другого рівня в зоні UA. І в рамках його Google Inc. законним шляхом не може отримати домен” – впевнений представник “Гоу Огле”.

Судові процеси між Google Inc. та “Гоу Огле” тривають з 2008 року. Саме тоді корпорацією Google Inc. вперше був поданий позов, в якому вона просила заборонити компанії “Гоу Огле” використовувати належну американській компанії торговельну марку.

Але через початі помилково судові справи з попереднім власником знака, в кінці 2008 року Google Inc. подала до “Гоу Огле” новий позов з тими ж вимогами, обґрунтовуючи їх наявністю в американської корпорації не торговельної марки, а фірмового найменування, яке, на її думку, використовує українська компанія.

Внаслідок розгляду справи в лютому 2009 року, Господарський суд Києва вважав незаконним делегування домену google.ua “Гоу Огле” і прийняв рішення зобов’язати компанію “Хостмастер” скасувати делегування доменного імені google.ua. Тепер це рішення скасовано рішенням Верховного господарського суду України.

Компанія “Гоу Огле” створена в 2007 році і спеціалізується на інформаційних технологіях, зокрема, організації соціальних сервісів. Компанія належить британським інвесторам.

За матеріалами преси та судів,

© Патентний повірений Кондратюк, 2010

Related Posts