Цікаво, що у США автомобільний номер може бути торговою маркою. В Україні також можна подати на реєстрацію торгову марку у вигляді автомобільного номера. І ми вважаємо, що її зареєструють. Автомобільний номер використовується як індивідуальний реєстраційний знак Вашого автомобіля. Виготовляють його на світловідбивному покритті листа металу чи пластмаси.
Часто автомобільний номер вказує на адміністративну одиницю держави, у якій зареєстровано транспортний засіб.
У багатьох державах номери видає центральний реєстраційний заклад, а Канаді, Австралії, Німеччині, Пакистані й у США номери роздає установа місцевої влади.
Як зареєструвати свої права на торгову марку?
Зателефонуйте Патентному повіреному 073 159 98 99
А як це в Україні з номерами автомобілів?
На території України діє закон, за яким кожному автовласнику дозволено використовувати персональні номери. Проте є певні обмеження. Відомо, що така послуга платна. За іменний підпис (або графічний елемент), зображений на номері автомобіля, доведеться віддати 681 грн.
У знаках для автомобіля можна використовувати від 3 до 8 символів. Заборонено імітацію та копіювання символіки, абревіатур, назв державних органів, міжнародних комісій. Дискримінаційні та образливі слогани також повинні бути відсутніми. Особисті номерні знаки можуть містити кирилицю та будь-які символи латинського алфавіту (окремо літери чи цифри, а також і те, й інше). Букв не повинно бути понад три, а цифр – понад дві.
Як замовити номери?
Щоб замовити індивідуальні номери, центру безпеки дорожнього руху під управлінням ДАІ доведеться надати пакет документів. Це свідоцтво про реєстрацію автомобіля, заяву та паспорт заявника. Макет особистого номерного знака створює працівник ДАІ. Усі дії узгоджуються із замовником. Потім обраний номер затверджується керівництвом автоінспекції. Час розробки незвичайних номерів зазвичай не перевищує один місяць з дня оплати послуги. На кінцеву вартість впливає кількість символів, що використовуються.
Під час замовлення індивідуальних номерів для автомобіля враховується час проведення планових робіт (коли створюється макет, затверджується, видається новий технічний паспорт, оновлюється інформація у базі ДАІ). Також не можна виключати того, що доведеться сплатити за подібні послуги. У терміновості свій тариф. Загалом, окрім офіційної, є неофіційна частина.
Якщо на номері для автомобіля вказати три символи, доведеться заплатити 486 грн. Коли їх буде більше, відповідно, сума вийде вищою. Наприклад, за іменний підпис та графічну деталь сплачується 681 грн.
Вимоги до номерів автомобілів.
Щоб стати власником індивідуальних номерів, необхідно виконати низку умов. Наприклад, машина повинна бути перевірена у різних базах по викраденню. У ДАІ звірять дані агрегатів. З приводу власника обов’язково дізнаються, чи не розшукується ця людина. Коли буде сплачено вартість індивідуального номера, власник автомобіля на руки отримає квитанцію. Перед цим заявнику надішле лист про закінчення розробки індивідуальних номерів. Коли мине 10 днів, замовник має направити заяву до відділення ДАІ за місцем реєстрації для внесення номера автомобіля до бази. Після цього потрібно звернутися до МРЕВ за адресою прописки, щоб перереєструвати транспортний засіб. Автомобіль вдасться закріпити лише за одним комплектом створених номерних знаків.
Якщо занапастивши?
Якщо загубляться чи вкрадуть індивідуальні номери, відновити їх неможливо. Для економії часу можна виготовити індивідуальні номери за допомогою приватних компаній. За подібні послуги доведеться сплатити від 1,8-3 тис. грн. В основному, на виробництво витрачається 2-4 тижні. Якщо терміново необхідно виконати замовлення, ціна подвоюється.
Треба зареєструвати номер автівки як торгову марку?
Це питання, яке цікавить багатьох автовласників, які хочуть захистити свій унікальний номер автівки. Звісно, якщо він унікальний.
Для того, щоб зареєструвати торгову марку в Україні, потрібно виконати наступні кроки:
• Обрати класи товарів чи послуг, для яких буде зареєстрована торгова марка.
• Перевірити наявність аналогічних або схожих торгових марок, які вже зареєстровані або подані на реєстрацію в Україні.
• Подати заявку на реєстрацію ТМ до Укрпатенту.
• Сплатити державний збір за подання заявки.
• Отримати свідоцтво.
А хто в цьому допоможе? Звісно – Патентний повірений Кондратюк Ігор Вікторович.
Як зареєструвати свої права на торгову марку?
Зателефонуйте Патентному повіреному 073 159 98 99
© К.І.В, 2013