Торгова марка

Заморожене нещастя – торгова марка Каштан захищає себе у суді

  Як це не дивно, але хтось з виробників морозива постійно намагається відібрати зареєстровану торгову марку (ТМ) у її власника.  Що це за торгова марка така всіма бажана? Це – позначення Каштан. Що стало цьому причиною, розкажемо далі.

  У морозива під назвою Каштан – дуже довга історія. Цей морозиво було виготовлене ще в часи СРСР, вироблялося багатьма виробниками і вважалось одним із найсмачніших ескімо. Ця торгова марка була досить відомою протягом багатьох років.

Як зареєструвати торгову марку?
Зателефонуйте Повіреному 073 159 98 99

   Історія ТМ Каштан в Україні.
 Коли Україна стала незалежною державою, довгий час ніхто від виробників не подавав заявку на реєстрацію такої торгової марки. Тільки в 1999 році ВАТ «Київський холодокомбінат № 2» подав заявку на реєстрацію позначення Каштан для виробництва мороженого. У 2001 році була перша реєстрація та отримано Свідоцтво. З цього часу власник КАШТАНу отримав більше 10 Свідоцтв на співзвучні ТМ: Каштан Київський, Каштан Львівський, Каштан Класичний, Каштан Ескімо, Каштан Шоколадний тощо. На сьогодні власником зазначених ТМ  вважається правонаступник ВАТ «Київський холодокомбінат № 2» — ТОВ «Хладопром».
  За цей час ніхто з інших виробників не намагався оскаржити законність реєстрації ТМ Каштан тільки на одного виробника. Але коли власник позначень Каштан почав забороняти іншим виробникам використовувати свою ТМ, питання стало дуже гострим.

 Закон завжди на боці зареєстрованої ТМ.
  Першою судовою справою стала суперечка з ТОВ «Львівський холодокомбінат» — з виробником мороженого під торговою маркою LIMO. Ця компанія, як і багато інших, використовує позначку Каштан при виробництві морозива. Під час судового розгляду Відповідач пробував посилатись на те його переконання, що право на позначення Каштан нібито належить багатьом виробникам. Але Суд встав на сторону Власника Свідоцтва Тому ТОВ «Львівський холодокомбінат» було заборонено виробництво морозива з позначенням Каштан.

  Друга судова справа щодо позначення Каштан – позов про визнання недійсною реєстрації позначнння “Каштан Львівський”. Позивач — ТОВ «Львівський холодокомбінат», відповідач – власник ТМ Каштан. Це була перша спроба заперечити монопольні права власника ТМ Каштан. Але вона провалилася, оскільки Позивач не зміг надати доказів використання цієї ТМ раніше за Відповідача. Ця суперечка – наочний приклад того, що реєстрація торгової марки – дуже дотепний крок. Коли Ви вкладаєте у свій бренд час, гроші та Вашу репутацію – не забудьте зареєструвати свою торгову марку!

© Оксана Власюк, 2018

Аватар
Follow Me:

Related Posts