Патенти

Захищайте свої розробки патентами на винахід, корисну модель чи промисловий зразок

Запатентувати винахід, корисну модель, промисловий зразок — це хоч і не проста процедура, але досить реальна.
Винахід — це технічне рішення, яке дозволяє на практиці розв’язати певну проблему. Прикладом винаходів можуть бути: верстати, прилади, лікарські препарати, рецепти тощо. 
Корисна модель – це технічне рішення, що стосується або пристрою, або способу дій. Часто корисну модель називають «малим винаходом».
Промисловий зразок – це художньо-конструкторське рішення виробу (або його частини), яке визначає його зовнішній вигляд.

Як зареєструвати патент на винахід?
Зателефонуйте Патентному повіреному 073 159 98 99

  Найчастіше під правову охорону промисловим зразком підпадають етикетки, упаковка, тара, друковане видання, зовнішній вигляд технічного виробу, фасон одягу, меблі тощо на той момент, коли автор створив його. Наприклад, відобразив на папері, у тривимірної моделі, намалював у графічному редакторі. Автор промислового зразка після його офіційної реєстрації отримує патент, який дає виключне право на виробництво товару саме у цьому зовнішньому виконанні.

Плюси та вигоди.

Вигоди від патентування можна отримати лише у тому випадку, якщо документи складено професійно. Якщо текст складено некоректно, це може призвести до появи аналогів у конкурентів. Формула винаходу може занадто вузько або занадто широко захищати винахід порівняно з фактично описаним та об’єктивно підтвердженим обсягом винаходу. У першому випадку патент можна буде оминати, внісши незначні зміни до формули. У другому — надмірно приписаний обсяг захисту створює можливість ануляції патенту.

Патентний повірений працює з результатом праці винахідника. Та допомагає останньому скласти заявку у вигляді, необхідному для отримання патенту. Фахівець з патентування вміє виявляти та сформулювати сутність винаходу з технічної документації, представленої розробником винаходу. У патенті саме формула винаходу визначає обсяг домагань, в рамках яких власник патенту надалі матиме виняткове право на винахід. Патентний повірений може професійно провести пошук невідомих винахіднику прототипів за фондами вітчизняної та закордонної патентної документації та науково-технічної літератури. Пошук необхідний тому, щоб грамотно оформити матеріали заявки на патент. А найголовніше —  обмежити сутність винаходу від рівня техніки в матеріалах Заявки, що подається до Укрпатенту. І це важливо, оскільки після подання Заявки її не можна доповнювати відомостями, що змінюють сутність заявленого рішення. Патентний повірений уміє скласти формулу винаходу. Треба розуміти, що саме формулою визначається обсяг майнових прав, що надається патентом. Важливо, щоб кожна ознака формули була необхідна, а всі разом вони були достатні для досягнення заявленого технічного результату.

© Патентний повірений Кондратюк, 2010

Аватар
Follow Me:

Related Posts